rational fırın

Yeni Nesil Endüstriyel Fırınlar

Endüstriyel fırın, üretim yapan mutfaklar için en önemli unsurlardan biridir. Çok yönlü bir sistemle çalışan bu rational fırın fırınların özelliklerini saymakla bitmez. Pek çok yemek ve hamur işini aynı anda pişirmenize katkı sağlar. Mutfaklarda az yer kaplayarak yüksek iş gücüne sahip olan bu fırınlar, lezzetli sunumlar yapmanızda büyük yardımcınız olacaktır.

Endüstriyel fırın tercihi yapılırken dikkat edilmesi gereken birtakım hususlar mevcuttur. Örneğin; kapasitesi, fonksiyonları ve bununla birlikte fiyatları gibi temel kriterleri hesaba katmalısınız. Menülerinizde ne tür yemekler pişireceğinizi göz önünde bulundurmalısınız ki seçim yaparken bu hususlardan faydalanabilesiniz.

Yeni nesil sanayi tipi fırınlara, kullanıcıların işlerini kolaylaştırmak için yeni özellikler eklenerek, güncelleniyor. Endüstriyel fırınlar buharlı pişirme, ızgara ya da kuru pişirme gibi farklı pişirme yöntemlerini bir arada sunuyor. Pişirilecek ürünlerin çeşitlerine göre geliştirilmiş özelliklerle sanayi tipi fırın işletmelerinde bel kemiği haline geliyor.

Endüstriyel Fırın Çeşitleri 

Gazlı Fırın: Elektrikli fırınlarla, gazlı fırınlar arasında pek fazla fark yoktur. Fakat yoğun olarak çalışan fırınların gazlı olması tercih edilmektedir. İşletme giderleri açısından gazlı fırınlar çok daha avantajlı olacaktır.

Konveksiyonlu Fırın: Konveksiyonlu fırınların çalışma prensibi, içerisindeki ürünü döndürerek pişirmektir. Bu sayede üretilen ısı eşit şekilde dağıtılmaktadır. Kimi özel ürünlerin dışında neredeyse tüm pişirme işlemleri bu fırınlarla yapılır. Teknik özellikleri göz önüne alındığında bazı modellerinde fan hızını da kontrol etmek mümkündür.

Buharlı Fırın: Şebeke suyuna bağlanarak yüksek ısı ve buhar yardımı ile yiyeceğin öz suyunu kaybetmeden pişmesini sağlayan fırınlardır. Bu özellikleri sayesinde buharlı fırınlar ile lezzetli ve rengini taze tutan yemekler pişirilebilir.

Endüstriyel (Sanayi Tipi) Fırın Fiyatları 

Endüstriyel fırın seçimi yaparken ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurmalısınız. Destek ekibimizden mutfak yapınızı ve ihtiyaçlarınızı belirterek gerekli bilgileri alabilirsiniz. Ayrıca modeller ve fiyat seçenekleri hakkında da danışmanlık desteği vermekteyiz. Endüstriyel fırın almaya karar verdiyseniz hak ettiğiniz kaliteli hizmeti almak size bir telefon kadar yakın.

İlginizi Çekebilir bu yazı ile alakalı

Bir cevap yazın

  1. rational fırın için yorumda bulun

    rational fırın için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak rational fırın için ilk yorumu yapabilirsin.