Enerji kimlik belgesi

Enerji Kimlik Belgesi’nin uygulanmasına yönelik Binalarda Enerji Performansı Yönetmeliğinin 4. Maddesinin birinci fıkrası uyarınca, 1 Ocak 2011 tarihinden sonra inşaat ruhsatı bulunan binaların yeni bina olarak kabul edildiği. enerji kimlik belgesi Bu tarihten önceki inşaat ruhsatı mevcut inşaat olarak kabul edilir.

Bu tanım gereğince, 1 Ocak 2011 tarihinden sonra inşaat ruhsatı alan binaların (yeni binalar). İnşaat ruhsatı alma aşamasında (konut ruhsatı). Enerji Kimlik Belgesini ilgili idareye (belediye) vermesi gerekmektedir. Aksi takdirde, inşaat ruhsatı kanunen verilmez.

Mevcut binalar ve enerji ruhsatnamesi belgesi. 1 Ocak 2011 tarihinden önce inşaat ruhsatı almış ve inşaat ruhsatı alınmamış olan binalar için Enerji Verimliliği Kanunu’nun. Yayımlandığı tarihten itibaren on yıl içinde verilir. enerji kimlik belgesi vermeye yetkili firmalar Kısacası, mevcut binaların 2 Mayıs 2017 tarihine kadar. Enerji Kimlik Belgesi almaları gerekmektedir.

Bir enerji kimlik belgesi almak için bir yetki belgesi almış ve profesyonel odalardan bir sertifika almış mühendis veya mimarlar veya bu niteliklere sahip mühendis veya mimarları tutan tüzel kişilerden. enerji kimlik belgesi fiyat Enerji Kimlik Belgesi (EKB) almaya yetkili olduğu kabul edilir. yeni binalar.

EKB Uzman mühendis veya mimar olan Yenilenebilir Enerji Genel Müdürlüğü tarafından yetkilendirilen Enerji Verimliliği Danışmanlığı (EVD) Şirketleri mevcut binalara Enerji Kimlik Belgesi (EKB) vermeye yetkilidir.

Yenilenebilir Enerji Genel Müdürlüğü tarafından yetkilendirilen Enerji Verimliliği Danışmanlığı (EVD) şirketi enerjimlikbelgesi.com, EB Uzmanları ve SMM sertifikalı mühendisleri ile hem mevcut hem de yeni binalar için Enerji Kimlik Belgesi (EKB) düzenleme hizmetleri vermektedir.

İlginizi Çekebilir bu yazı ile alakalı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Enerji kimlik belgesi Enerji kimlik belgesi için yorumda bulun

    Enerji kimlik belgesi için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Enerji kimlik belgesi için ilk yorumu yapabilirsin.