Antalya Vip Transfer

Yaklaşık olarak Antalya’ya 7 km uzaklıkta olan Düden Şelalesi, Varsak Belediyesine de 1 km uzaklıkta bir doğa harikasıdır. antalya havalimanı transfer Antalya’nın en güzel şelalelerinden biri olmak ile beraber, dünyanın dört bir yanından gelen turistlerinden de anlaşıldığı gibi dünya çapında da ün kazanmış bir şelaledir. Bu şelaleyi ziyaret etmek için akın akın gelen turistler bulunmaktadır. antalya havalimanı transfer Düden; bir coğrafi terim olarak arazilerde erime sonucunda daire şeklinde oluşan büyük çukurlara verilen ad’dır. Şelaleyi en güzel kılan şeylerden biri de içerisinde bulunan mağaradır. Düden Şelale’si nin içerisinde bulunan mağaradan 10 km uzaklık ta da Lara’dan Akdeniz’e dökülen eşsiz cazibesi ve güzelliği bulunarak insanları kendisine bir kez daha hayran bırakmıştır.

Düden Şelalesi Transfer
Suyunun geçtiği her yere hayat vermektedir. Ama küresel ısınma ve değişen dünya şartları ile cazibesini biraz da olsa kaybetmektedir. Bu durum Türkiye’yi turistik yerlerini kaybetmesi açısından ve ülkemize gelen turist sayısını düşürmekle tehdit etmektedir. Güzellikleri ile gürül gürül akan şelaşesi ile doğal olarak oluşmuş oluklardan açılan pencerelerden izleyeceğiniz muhteşem bir yerdir  antalya transfer  Düden Şelalesi. Antalya’nın en gözde turizm mekanlarından biri olarak bilinen Düden Şelale’sine yaz aylarında günlük olarak yaklaşık 5 bin kişinin bu güzel doğal cenneti ziyaret ettiği biliniyor. Rus ve Arap turistlerin yoğun olarak ziyaret ettiklerini bildiren Antalya Büyükşehir Belediyesi Düden Şelalesi İşletme Sorumlusu Alaaddin Sapancılar, gezdikleri ve hazırladıkları yeni projeler ile bu şelaleyi daha çok kişinin ziyaret etmesini sağlayacaklarını bildiriyorlar. Bu projelerde genel olarak ışıklandırma ve yeşillendirme çalışmalarını tamamlayacaklarını, önemli yerlere ve kent girişlerine tanıtım levhalarını ve panolarını yerleştirerek burayı Antalya’ya gelen her gezginzi ve turistin bilmesini sağlayacaklarını bildirmişlerdir.

Projenin tamamlanmasının ardından turistlerin ve ziyaretçilerin yoğun ilgi duyacağını anlatan Sapancılar, şelalenin girişindeki antik mezarlar gün yüzüne çıkarılarak, şelalenin döküldüğü altındaki mağaraların doğal güzellikleri ile daha çok vurgulanacağını, şelalenin her birinin 250 yaşındaki büyük çınar ağaçlarının korunmasını sağlayacak, şelalenin denize döküldüğü her iki yanına ağaçlandırma yapacaklarını ve bölgeyi yeniden turizme kazandıracaklarını bildirmişlerdir. Sevdiklerinizle, aileniz ile veya arkadaşlarınız ile tarihin her güzelliğini  antalya vip transfer  keşfetmek isteyeceğiniz Antalya’ya geldiğiniz de Düden Şelalesi’ni ziyaret etmeden dönmemenizi tavsiye eder, temiz hava, doğa güzellikleri içtenlik duyacağınız gürül gürül akan şelalesi, mağaraları ve bir çok güzel şeyi ile birlikte şelaleyi seyrederek ruhunuza işlemesi sizi sizden alacaktır. Antalya’nın Manavgat Şelalesi, Kurşunlu Şelalesi yanı sıra Düden Şelalesi Dünya çapında bilinmiş olmasından en çok ziyaret edilen ve turistler açısından en çok önem verilen şelalelerden biri olarak bilinmektedir. Yazın sıcaklığında içinizin serinlemesi huzurlu bir ortam bulmanızı sağlayacaktır.

Önümüzdeki yıllarda yapılması beklenen projeler ile birlikte bu güzel yerin gerek yerli gerek yabancı turistlerimiz açısından ziyaret edilmesi hem ekonomik açıdan hem de beklenen turistlere güven sağlanması açısından önemlidir.

İlginizi Çekebilir bu yazı ile alakalı

Bir cevap yazın

  1. Antalya Vip Transfer için yorumda bulun

    Antalya Vip Transfer için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Antalya Vip Transfer için ilk yorumu yapabilirsin.